Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KADINLARIN DİLİPAK İÇİN SUÇ DUYURUSU
PKK KERKÜK'E YERLEŞİYOR
FRANSIZ AJAN MİSRATA'YA GİTTİ
FOTOĞRAFÇISI DA CASUS ÇIKTI

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAK SÖZ'ÜN SÜLEYMAN GÜNDÜZ'E KARŞI BÜYÜK YANLIŞI

12.06.2020 / 08:41


Süleyman Gündüz'ün Yeni Şafak’taki 9 Haziran 2013 tarihli yazısını kabullenmek hayli zordur. Dediği gibi caminin müezzininin aktardığı doğru olabilir. Yahut müezzin o kadar anlatmayı da doğru görmüş olabilir kendince. Ama anlaşılan o dur ki Sn Gündüz olay yerini gitmiş şahitleri dinleyerek kendince bir sonuca ulaşmış. Bu sonuç bazıları için yanlış olabilir. Şahsen benim için yanlıştır.

Ancak Sn Gündüz'ün yazısını takdim eden zaten onun "eski İrancılığını" acaba niye vurgulamıştır? Eski İrancı ne demektir? İran halkının zalim bir Tiran’a karşı başkaldırısını heyecan verici bulmaktan o dönemde daha doğal ne olabilirdi?

Sn. Gündüz böyle bir geçmişin sahibi olmakla hangi kötü işi yapmıştır? Acaba o dönemde mazlum mağdur İran halkının zalim tirana karşı Başkaldırmasını bu gün yanlış bulanlar yoksa o Tiran’ın yanında mı saymaktadırlar kendilerini? Hak Söz içinde de "onurlu sol" gibi vurgular hep duyulmuştur.

Onurlu sol denilenler bu gün Gezi'dedir. Hak Söz’cüler de şimdi “Onurlu Solları” ile övünebilir. Onur onların neresindedir? Gezidekileri anlamak lazım dediği için eleştirilerek

"eski İrancılığı" hatırlatması ile Sn Gündüz’ü mahkum etmeye çalışan Hak Söz’cüler 30 sene önce hangi anlayışın bağlısı idi? Sn Gündüz'e karşılık, yıllarca "onurlu sol güzellemesi ile bazı sol hizipleri yıkayıp yağlayanlar ne zaman utanacaktır? Sn Gündüz’ün kabulü zor bir yazısından hareketle onu belden aşağı vurmaya çalışmak Ahlakın sınırlarını zorlamaktır.

Bu 65
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com