Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

IŞİD MÜSLÜMANLARI KATLETMEYE DEVAM EDİYOR

IŞİD MÜSLÜMANLARI KATLETMEYE DEVAM EDİYOR
2021-10-09 10:21:58


Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinde yer alan, Şiilere ait bir camiye bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda yüzden fazla ölü ve yaralı olduğu bildirildi.
Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Sayed Abad'ta Şiilere ait bir camide patlama meydana geldi. Cuma namazı sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 100'den fazla ölü ve yaralı olduğu aktarıldı.Kunduz merkezdeki Sınır Tanımayan Doktorlar Hastanesinden (MSF) alınan bilgiye göre, patlama sonucu ölen ve yaralananların sayısı toplamda 100'ü aştı.'ÜLKEDE YAŞANAN EN ÖLÜMCÜL TERÖR EYLEMİ'Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Yardım Misyonu (UNAMA) da yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre ölü ve yaralı sayısının 100'ü aştığını duyurdu. Ölen ve yaralananların net sayılarına dair bilgi paylaşılmadı. Şii camisini hedef alan saldırı, yabancı güçlerin Afganistan'dan ayrılmasının ardından ülkede yaşanan en ölümcül terör eylemi oldu.
lala.jpgABD'nin 31 Ağustos'ta son güçlerini çekerek ülkeden ayrılmasının ardından Afganistan'daki patlamalar başkent Kabil'in doğusundaki Nangerhar vilayetinin merkezi Celalabad'da yoğunlaşmıştı. Söz konusu saldırıların çoğu Taliban güçlerini hedef alırken bugünkü saldırı, doğrudan sivilleri hedef alan en şiddetlisi oldu.cam.jpgTALİBAN SÖZCÜSÜ'NDEN AÇIKLAMASaldırının ardından Twitter hesabından açıklama yapan Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid, olay yerine Taliban güçlerinin sevk edildiğini bildirmişti. Görgü tanıklarının intihar eylemi olduğunu belirttiği saldırıyı üstlenen olmamıştı. Saldırının yapıldığı camiye giden yollar, Taliban güçleri tarafından kapatılmıştı.
bomba.jpgAfganistan'da geçmişte Şiilere yönelik saldırıların çoğunu terör örgütü IŞİD üstlenmişti. 31 Ağustos sonrası meydana gelen patlamaların çoğu IŞİD tarafından üstlenilmişti.Bu haber toplam defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com