Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AŞIRI DEMİRELCİ KUTLULAR VEFAT ETTİ

AŞIRI DEMİRELCİ KUTLULAR VEFAT ETTİ
2021-04-06 18:50:04


Yeni Asya Gazetesi, 50 yıldan beri Nurcu hiziplerinden birisinin adı oldu. İşte o gazetede iflah olmaz demirelci bir çizgiyi inatla sürdürmüştü. Gazetenin ve çizginin sahibi Kutlular vefat etti.Yeni Asya'nın kurucusu, Mehmet Kutlular vefat etti. Kutlular'ın uzun zamandır sağlık sorunları yaşadığı biliniyordu.
Yeni Asya Gazetesinin sahibi Mehmet Kutlular 83 yaşındaki Mehmet Kutlular hakka yürüdü. Geçen sene de yüksek ateş ve zatürre sebebiyle hastaneye kaldırılarak tedavi gören Kutlular, uzun zamandır sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu.FETÖ YAPILANMASINA KARŞI MÜCADELE VERDİÖte yandan Mehmet Kutlular, FETÖ tehdidini önceden sezen isimlerden biri olarak biliniyor. Nur Cemaati içindeki FETÖ yapılanmasının sızma girişimine karşı uzun süre mücadele veren Kutlular, 2009 yılında yayımladığı 'İşte Hayatım' kitabında yer vermişti.
MEHMET KUTLULAR KİMDİR?Aslen Çanakkale Bigalı olan Mehmet Kutlular 1938'de Balıkesir'in Gönen ilçesinde doğdu. 14 yaşına kadar Gönen’de kaldı. Daha sonra İstanbul'a geldi. 1957 yılında asker olduğu Manisa'da Said Nursi'nin yazdığı Risale-i Nur kitaplarıyla tanıştı. 21 Şubat 1970'te çıkan Yeni Asya Gazetesinin imtiyaz sahipliğini üstlendi.17 Ağustos Marmara depreminden sonra “Deprem İlahî ikazdır” dediği için 2 yıl 1 gün hapis cezasına çarptırılan Kutlular 276 gün hapiste kaldı. Kutlular, kararı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıdı. AİHM hapis kararını Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi 10. Maddesi’ne aykırı bularak Türkiye’yi tazminata mahkûm etti. Mehmet Kutlular hatıralarını ilk baskısı 2009 yılında yapılan İşte Hayatım adlı kitabında toplamıştı. Bu haber toplam 85 defa okundu

YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com