Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TALİBAN AFGANİSTAN'DA ABD'YE PES ETTİRDİ
İZMİR'İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇTI SU KALMADI
İSRAİL'İN PKK'YA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
AŞIRI DEMİRELCİ KUTLULAR VEFAT ETTİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BARZANİLER TÜRKİYE'YE DÜŞMANLIKLARINI YENİDEN GÖSTERDİLER

BARZANİLER TÜRKİYE'YE DÜŞMANLIKLARINI YENİDEN GÖSTERDİLER
2021-03-10 09:06:33


Papa Françesko’nun tarihi Irak ziyaretinin Erbil ayağında büyük bir skandalın yaşandığı ortaya çıktı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Papa şerefine bastırdığı pullardan birinde yer alan haritada Türkiye’nin doğusunun da Irak Kürt Bölgesi topraklarına dahil edildiği görülüyor.
 


 


 Katolik dininin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Françesko’nun pazartesi günü sonra eren tarihi Irak ziyaretinin yankıları sürüyor. Papa’nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ziyaretinde Erbil’in büyük bir skandala imza attığı ortaya çıktı.
İLAHİLERLE KARŞILANDIBağdat’taki temaslarının ardından cumartesi günü Necef’te Iraklı Şiilerin lideri Büyük Ayetullah Ali Sistani ile bir araya gelen Papa Françesko, pazar günü de IKBY’nin başkenti Erbil’e geçti. Papa, Erbil Uluslararası havalimanında IKBY Başkanı Neçirvan Barzani, Başbakan Mesrur Barzani ve dini temsilciler tarafından karşılandı. Törende yöresel kıyafet giyen çocuklar, seslendirdikleri ilahiler eşliğinde Papa’yı zeytin dalları, yeşil yapraklar ve çiçeklerle karşıladı. 

Papa pulunda harita skandalı Barzaniler’den ‘Büyük Kürdistan’ propagandası

 

 
 


 


 PULLARI BARZANİLER TANITTIIKBY İletişim Bakanlığı, ziyaretin anısına 6 adet hatıra pulu bastırdı. Barzani ailesi de bizzat pulların tanıtımını Papa Françesko’ya yaptı. Ancak pullardan birinde Türkiye’nin büyük tepkisini çekecek bir skandala imza atıldığı ortaya çıktı. Papa Françesko figürünün yer aldığı pulun arka fonunda görülen haritaya, Türkiye’nin birçok doğu ve güneydoğu ili Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne dahil edilerek sözde ‘Büyük Kürdistan’ propagandası yapıldı. Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Papa’nın pazartesi sona eren ziyaretini Irak’a ve halkına yönelik bir sevgi gösterisi olarak nitelemişti. 

Papa pulunda harita skandalı Barzaniler’den ‘Büyük Kürdistan’ propagandası

 

 
 


 


 BIDEN, PAPA’NIN ZİYARETİNİ ÖVDÜABD Başkanı Joe Biden, Papa Françesko’nun Irak’ı ziyaretinin “tüm dünya için umut sembolü” olduğunu belirtti. Biden, Papa’nın Irak’a gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Papa’nın Irak’a ilk kez gitmesinin “tarihi” ve “memnuniyetle karşılanan” bir durum olduğunun altını çizerek, “Bu ziyaret Papa Françesko’nun kendisinin de söylediği gibi önemli bir mesaj gönderdi; kardeşlik, kardeş katlinden daha sağlamdır, umut, ölümden daha güçlüdür, barış, savaştan daha güçlüdür” değerlendirmesini yaptı.
Biden açıklamasında, Papa’nın Irak’ta kutsal mekanları ziyaret ettiğini ve Necef’te Şiilerin en büyük dini merci Ayetullah Ali el-Hüseyni es-Sistani ile görüştüğünü de hatırlattı. Papa’nın, birkaç yıl öncesine kadar terör örgütü DEAŞ’ın pençesindeki Musul’da ayin yaptığına işaret eden Biden, “Bütün bunlar, tüm dünya için umut sembolüdür” değerlendirmesinde bulundu. Biden açıklamasında, “Papa’ya dini hoşgörüyü, insanlığın ortak bağlarını ve dinler arası anlayışı yüceltmek için bağlılığından dolayı hayranlığımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.Bu haber toplam 69 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com