Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TALİBAN AFGANİSTAN'DA ABD'YE PES ETTİRDİ
İZMİR'İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇTI SU KALMADI
İSRAİL'İN PKK'YA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
AŞIRI DEMİRELCİ KUTLULAR VEFAT ETTİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FÖTÜYE KARŞI DİRENEN GENERAL ŞEHİT DÜŞTÜ

FÖTÜYE KARŞI DİRENEN GENERAL ŞEHİT DÜŞTÜ
2021-03-05 09:19:01


Bitlis’teki helikopter kazasında şehit düşen Korgeneral Osman Erbaş, 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cülere karşı direnişi örgütledi. Erbaş, 2016 yılında katıldığı şehit cenazesinde darbecilere yönelik "Türk askeri hiçbir zaman vatandaşını öldürmez. Onlar Türk askeri değil katil” ifadelerini kullanmıştı.
Bitlis'in Tatvan ilçesinden tüm Türkiye’yi yasa boğan bir haber geldi. Bingöl'den kalkan askeri helikopter kaza kırıma uğradı. Kazada, 10 askerimiz ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şehit oldu. Yaşananların ardından Osman Erbaş’ın şehit ailelerini teselli fotoğrafları paylaşılırken, komutanın 15 Temmuz’da yaptığı bir konuşması sosyal medyaya damga vurdu.  osman-detay.jpgKORGENERAL OSMAN ERBAŞ KİMDİR?  Şehit komutan görev yaptığı illerde samimiyeti ile halkın sevgisini kazanmış bir askerdi.
Korgeneral Osman Erbaş, yaklaşık 5 yıldır Elazığ 8. Kolordu Komutanlığı görevini yürütüyordu.  İlk ve ortaokulu doğum yeri olan Yozgat Yerköy’de okudu.   Meslek hayatı boyunca birçok ilde başarılı görevleri olan Osman Erbaş'ın son görev yeri Elazığ'dı. Erbaş, Tümgeneral rütbesiyle 2016 yılında Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı olarak görev yapıyordu.  
 "ONLAR TÜRK ASKERİ DEĞİL, KATİL"15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis ve askerlerin cenazesinde yaptığı konuşmada darbecilere tepki gösteren Erbaş "Türk askeri katil olmaz.. Onlar Türk askeri değil katiller” demiş, şehit ailelerine sarılıp teselli etmişti. "DARBECİLER İÇİN VUR EMRİ ÇIKARDI"AK Partili Şamil Tayyar, Osman Erbaş'ın FETÖ'cü Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal için vur emri çıkardığını hatırlatarak, "15 Temmuz sonrası atandığı İstihbarat Başkanlığı’nda tarih yazdı" ifadesini kullandı. 
SİHA’LARIN GELİŞTİRİLMESİNDE BÜYÜK PAY SAHİBİ Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Erbaş'la ilgili bilinmeyen bir detayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.  Bayraktar, Erbaş’ın SİHA’ların geliştirilmesinden büyük desteğpi olduğunu hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı: Şehit Osman Paşamız ile 2010'da Doğubayazıt'ta Tugay Komutanıyken tanışmıştım. Mini İHA'larımızı operasyonlarda kullanacak personele eğitim vermek üzere davet etmişti. O dönemde doğudaki sınır karakollarını teker teker kendisiyle gezmiştik. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir Komutanımızdı. 
Yıllar içinde dostluğumuz hiç bitmedi. Milli S/İHA sistemlerimizin gelişiminde çok büyük desteği oldu. Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. En son TEKNOFEST ziyaretinde yüz yüze görüşüp alanı beraber gezmiştik. Gençlerin projelerini görüp ülkemiz adına çok mutlu olmuştu. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun Komutanım... Özlemini duyduğunuz şehadete kavuştunuz...  
Bu haber toplam 62 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com