Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
MALCOLMX SUİKASTI İÇİN YENİ KANITLAR
AĞLAYIP KÖPEKLERİ SEVİNDİRMEYECEĞİM
ERCÜMENT ÖZKAN'IN ARDINDAN
HAİTİWAJİ KAMPINDA GÖRÜLMEMİŞ İŞKENCE
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DAHA ÇOK ZULMEDECEĞİZ DEDİ

DAHA ÇOK ZULMEDECEĞİZ DEDİ
2020-12-21 18:58:54Çin'deki Komünist Parti'den bir yetkili Uygur Türkleri üzerindeki baskının azaltılmayacağını, "aşırıcılığın köklerine" daha fazla odaklanacaklarını söyledi. Doğu Perinçek'in Efendisi daha çok zulmedeceğiz dedi.SELMAN CÖMERT
Çin iktidarındaki Komünist Parti’ye mensup bir yetkili, Doğu Türkistan’da Uygur halkı üzerinde yaptıkları baskıda herhangi bir gevşeme veya rahatlatma olmayacağını, aksine hükümetin "aşırıcılığın köklerine" daha fazla odaklanacağını açıkladı.Sincan (Doğu Türkistan) Komünist Partisi tanıtım dairesi genel müdür yardımcısı Xu Guixiang, Pekin’de The Associated Press’e verdiği demeçte, "Şu anda kayıtsız kalamayız, tehditler hala orada" dedi.BİR MİLYONDAN FAZLA İNSAN KAMPLARDA TUTULUYORÇin hükümetinin Doğu Türkistan bölgesinde Uygur Türkleri ve Müslüman azınlık aleyhine sistematik sindirme politikaları; ABD ve diğer Batılı ülkelere, Çin hükümetine karşı insan hakları ihlalleri üzerinden kendi çıkarları için baskı yapma fırsatı veriyor. Çin’in bir milyondan fazla insanı kamplarda zorla tuttuğunu söyleyen analistler, yapılan baskının hedefinde Uygur Türklerinin inançlarından ve geleneklerinden vazgeçirmek olduğunu belirtti.
"DAHA DERİN MESELELER HAKKINDA DAHA FAZLA DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR"Parti olarak, Pekin’den 2400 km uzakta bulunan Doğu Türkistan bölgesi gibi sınır bölgelerinde istikrar sağlamanın yollarını aradıklarını söyleyen Xu, "Terörizm ve aşırıcılığa neden olan toplumsal temeller ve bölgesel sorunlar dahil, daha derin meseleler hakkında daha fazla düşünmemiz gerekiyor" dedi.
ABD gümrük idaresi, Uygur Türklerinin zorla çalıştırılması nedeniyle, Doğu Türkistan’dan giysi ve diğer malların ithalatını durdurmuştu. ABD kısıtlamalarının bölgedeki bazı firmaları başka pazarlar aramaya ittiğini söyleyen Xu, "Sincan şirketlerinin ABD pazarı veya bazı ABD şirketleri olmadan işlerini yürütemeyeceği düşünülemez" dedi.
Bu haber toplam 103 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com