Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CHP'Lİ BELEDİYENİN MENEMEN VURGUNU
ÖĞRETMEN OLMANIN ŞARTI CHP'Lİ OLMAKTIR
CHP MANDACILARIN PARTİSİDİR
NAHÇIVAN KAPISININ ANLAMI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ERMENİSTAN'A AĞIR DARBE

ERMENİSTAN'A AĞIR DARBE
2020-10-20 19:13:17


Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun Fuzuli'nin 6, Cebrail'in 7, Hocavend'in 5, Zengilan kenti ile birlikte 6 köyünü de Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu.Aliyev açıklamasında, ”Haval, Zarnalı, Memmedbeyli, Hakari, Şerifan, Muğanlı köyleri ve Zangilan şehri. Zangilan bizim, Karabağ bizim” ifadelerini kullandı.Aliyev, ulusa sesleniş konuşması yaparak, Fuzuli ilinin Dörtçınar, Kürtler, Yukarı Abdurrahmanlı, Kargapazar, Aşağı Veyselli ve Yukarı Aybasanlı; Cebrail ilinin Sarafşa, Hasankaydı, Fuganlı, İmambağı, Taşveyselli, Aktepe ve Yar Ehmedli; Hocavend ilinin Ağcakend, Mülküdere, Taşbaşı, Güneşli  ve Veng köylerinin işgalden kurtarıldığını duyurdu.
Azerbaycan ordusunun Zengilan ilinin topraklarını da kurtarmaya başladığını bildiren Aliyev, kent merkezi ile Havalı, Zerneli, Memmedbeyli, Hekeri, Şerifan ve Muganlı köylerinin artık Azerbaycan'ın kontrolünde olduğunu bildirdi. KENTTE GÖNDERE AZERBAYCAN BAYRAĞI ÇEKİLDİAzerbaycan askerleri, işgalden kurtardıkları Zengilan kent merkezine Azerbaycan bayrağı dikti.Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 27 yıl sonra işgalden kurtarılan Zengilan kent merkezinin görüntülerini yayınladı.


Görüntülerde, askerlerin Zengilan kentindeki binalardan birinin önüne Azerbaycan bayrağı diktiği görülüyor.Kameralara konuşan askerlerden biri, "Sayın Cumhurbaşkanım, Başkomutanım. Emrinize uygun olarak Zengilen kenti ve çevresindeki köyler işgalden kurtarılmıştır. Hali hazırda Azerbaycan bayrağı dalgalanmaktadır. Yaşasın Azerbaycan. Yaşasın Başkomutan. Karabağ Azerbaycan'dır." dedi.ERMENİSTAN ORDUSUNUN ATEŞ NOKTALARI VURULDUAzerbaycan ordusu tarafından Ermenistan ordusunun ateş noktaları vuruldu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan topçu birlikleri tarafından Ermenistan ordusunun ateş noktalarına saldırılar düzenlediği belirtildi.


Bu haber toplam 151 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com