Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEB "TAPINMA TÖRENLERİNİ" SAKINCASIZ GÖRDÜ

MEB
2019-12-31 09:09:43


Sözcü Gazetesi'nin haberine göre "tapınma törenleri" diye haber olan ve tepki çeken uygulamalar sakıncasız görülerek, o törenleri yaptıran okul müdürleri de görvlerine iade edildi. benzeri ancak ilkçağ'da görülebilecek görüntüleri MEB aldığı bu kararla onaylamış oldu. Zorunlu eğitim uygulaması böylece bu görüntülere dönüştürülmüş oldu.Sözcü'nün, 10 Kasım anmalarında Atatürk fotoğrafına ‘secde’ ve ‘diz çökme’ görüntülerinin kaynağının MEB olduğunu ortaya çıkarmasının ardından bakanlık önce görüntüleri kaldırdı. Ardından öğrencileri Atatürk’e secde ettirdiği gerekçesiyle açığa alınan 40 müdüre 'Pardon' diyerek haklarındaki soruşturmaları düşürdü. Son olarak da müdürler, "Görevi başında kalmasında görülen sakınca ortadan kalktı" denilerek görevine iade edildi.Sultan UÇAR


15:30 - 
MEB atandığı okul müdürlerinin ‘sakıncalı’ olmadığını SÖZCÜ’den öğrendi

Toplumda her kesiminin tepkisini çeken 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerindeki Atatürk fotoğrafına ‘secde’ ve ‘diz çökme’ görüntülerinin kaynağının MEB olduğunu “Sözcü” yazdı.Bakan Ziya Selçuk’un talimatıyla hakkında soruşturma açılarak, görevden alınan 40 okul müdürü görevine iade edildi.GÖRÜNTÜLER KALDIRILDIBakanlık, haberimizden sonra hemen EBA’da “Örnek” gösterdiğini fark ettiği görüntüleri sistemden kaldırdı. Türkiye genelinde Bursa’dan, Gaziantep’e açığa alınan 40 müdür hakkındaki soruşturma da düşürüldü. Müdürlerin tamamı bugün görevlerine iade edildi.Koreografiyi hazırlayan, öğretmenler hakkındaki inceleme dosyaları da kapatıldı.SORUŞTURMALAR DÜŞTÜBakanlık, Eğitime Bilgi Ağı (EBA) da 2018 yılı ve 2019’da MEB onayı ile tartışma yaratan görüntüleri, ’10 Kasım törenleri için örnek anma’ olarak göstermişti.


Tartışma yaratan görüntülerle ilgili haberimiz üzerine Milli Eğitim Bakanlığı önce Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’da örnek gösterdiği görüntüler aynı gün kaldırdı. ‘Açığa alınanlar ne olacak?’ sorumuzda hızla karşılık buldu.40 MÜDÜRE GÖREVE İADEÖğrencileri, Atatürk’e secde ettirdiği gerekçesiyle 10 Kasım’da açığa alınan 40 müdür hakkında Bakan Ziya Selçuk’un talimatıyla açılan soruşturmalar geri çekildi.Türkiye genelinde ‘secde’ görüntüleri nedeniyle açığa alınan tüm okul müdürleri, görevlerine yeniden iade edildi.EBA’YI SORUŞTURACAKLARSecde tartışmalarına yol açan Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’da onay veren yöneticilere ve sorumlular soruşturma açılması bekleniyor.Öte yandan EBA’ ya yüklenen görüntü ve eğitim materyallerinin Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı denetiminden geçmeden yayınlanması da pedegojik olarak incelenmeye başlandığı öğrenildi.


MEB'in soruşturduğu görüntüler 'örnek' çıktı!MEB'in soruşturduğu görüntüler 'örnek' çıktı!
Bu haber toplam 1016 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com