Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'NİN KİRALIK VEKİLİ DARBEYLE TEHDİT ETTİ

CHP'NİN KİRALIK VEKİLİ DARBEYLE TEHDİT ETTİ
2019-05-09 04:30:13


24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesinde İyi Parti seçimlere katılabilsin diye Klıçdaroğlu tarafından kiralık olarak İyi Partiye gönderildiği haber yapılan On beş milletvekilinden birisi olan Kayışlıoğlu darbeyle tehdit edip yine haber olmayı başardı. Mudanya Belediyesi avukatlığı ile de belediyeyi zarara uğratması ile haberlere konu olan Kayışlıoğlu'nun bu tutumunu siyasi çevreler çirkinlik olarak değerlendirdiler.CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararı ile ilgili 'darbe' tehdidinde bulundu...CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu YSK'nın İstanbulseçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararı ile ilgili ''Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?'' ifadelerini kullandı. 


AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ise milletten aldıkları yetkiyle görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. 


Yerinden söz alan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu'nun konuşmasının "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ifadesine yakışmayan bir üslup içerdiğini vurgulayan Özkan, Kayışoğlu'nun ''Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?'' sözlerinin bir darbe çığırtkanlığı yapmak olduğunu ifade etti. KAYIŞOĞLU'NA 'DARBE ÇIĞIRTKANLIĞI' TEPKİSİÖzkan, Kayışoğlu'nun ifadelerinin kabul edilebilir olmadığını CHP grubundan bu konuşma üzerine bir izahat beklediklerini belirterek, ''Fiili yoldan veya doğrudan hiçbir milletvekilimizin bir darbe çığırtkanlığı içinde olmayacağını düşünüyoruz, milletvekilinden de bu konuda açıklama bekliyoruz. Kutsal Meclis çatısı altında yapılan yasal düzenlemelerle YSK, ister beğenelim ister beğenmeyelim bir karar verdi. Bu karardan sonra tevil yollu bir darbe çığırtkanlığı milli iradeye, yaptığımız yasama faaliyetine ve demokrasiye hakarettir.'' dedi. 


Bu haber toplam 534 defa okundu

YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com