Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
SİYASETİN BARONLARINDAN ÖZTIRAK AİLESİ
YUNANİSTAN'IN  PONTUS İDDİASI
VAKIFLARIN MALLARI İADE EDİLDİ
VAN'DA PKK VEFA GÖNÜLLÜLERİNİ KATLETTİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PKK'LI RIZA ALTUN BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ OLDU

PKK'LI RIZA ALTUN BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ OLDU
2019-03-28 08:21:53


 
Kandil’in tepesine tam isabetSeçim için Millet İttifakı’yla pazarlığa girişen ve ’lıları şehir meclislerine aday yaptıran Kandil’in ‘dış ilişkiler kanadı’na film gibi operasyon... F-16’lar ’ın sağ kolu  ve 3 adamına füze yağdırdı. Altun yaralandı, 3 terörist öldü

Kandil’in tepesine tam isabet


               İstihbarat birimleri, PKK elebaşılarından Cemil Bayık'ın en yakın adamlarından biri olan Rıza Altun'un (63), Kandil'in İran sınırı yakın bölgedeki Abu Bakra köyünde toplantı yapacağı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine operasyon için hazırlıklara başlandı. 6 gün süren takibin ardından 21 Mart'ta harekete geçildi. Altun'un toplantı yapacağı yere giden yollar Bayraktar TB2 İHA'lar ile adım adım izlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığı koordinesinde Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı 131'inci Filo'daki Havadan İhbar ve Kontrol Uçakları'ndan (HİK) biri kaldırıldı.nuşlu 101'inci Havada Yakıt İkmal Filo Komutanlığı bağlı tanker uçakları da sınır ötesi harekâta geçecek F-16'lara havada ikmal yapılması için havalandı. Rıza Altun'u taşıyan araç yola çıkınca, anlık istihbarat paylaşımları hızlandı. HİK uçağında kurulan harekât merkezine İHA'lardan gelen anlık görüntüler alınarak koordinatlar belirlendi.Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı 181'inci Pars Filosu ve Eskişehir 1'inci Ana Jet Üssündeki Panter Filosu'ndan kalkan 4 F-16 savaş uçağı, sınırı geçerek Kandil'e yöneldi. Sürekle takip edilen Rıza Altun'un aracı toplantının yapılacağı eve girdi. Altun da araçtan inip toplantıyı yapacağı PKK'nın sözde Dış İlişkiler Sorumlusu "Navdar" kod adlı Mikail Özdemir, sözde PKK'nın Sözcüsü "Serhat Varto" kod isimli Emrullah Dursun ve sözde Kandil Bölgesi Sorumlusu "Sinan Sor" kod adlı Ali Aktaş ile buluştu. 


Bu sırada F-16'lar, aldıkları koordinatlarla teröristlerin bulunduğu alanı güdümlü füze ile vurdu. Özdemir, Dursun ve Aktaş öldü. Terör örgütünün bölgedeki uluslararası aktörlerle temaslarını sağlayan Rıza Altun ise ağır yaralandı. 4 saat süren operasyonun ardından uçaklar üslerine döndü.KIRMIZI LİSTEDEKİ SÖZDE 'DIŞİŞLERİ BAKANI'

PKK'nın kurucu kadrosunda olan 1983-88 yıllarında Diyarbakır Sıkıyönetim Mahkemelerinde yargılanan Rıza Altun, 1992'de tahliye olduktan sonra PKK'nın İran saha sorumlusu oldu.

 Hakkâri'nin Şemdinli İlçesindeki Ortaklar ve Alan Jandarma Karakollarını bastı. 8 askeri, 1996'da Zap kampında, BM gözetiminde eski Milletvekilleri Fethullah Erbaş, Akın Birdal ve İhsan Arslan'a teslim etti.

 Şam'da Öcalan'a siyasi danışmanlık yapan KCK sözde Başkanlık Konseyi üyesi Altun, 2009'da Paris'e gönderildi.

 Yabancı basında sözde "Dışişleri Bakanı" diye lanse edildi.

 Cumhurbaşkanı François Mitterand'ın eşi Daniel Mitterand'ın sahip çıktığı Altun, "PKK yöneticisi olduğu yönünde kuvvetli delil bulunmadığı" gerekçesiyle Türkiye'ye iade edilmedi.

 Altun, 183 silahlı eylemde 286 güvenlik görevlisinin şehit edilmesinin sorumlusu olarak, İçişleri Bakanlığı'nın kırmızı listesinde aranıyordu.

 Teröristin ismi, hem Interpol'ün aranan şahıslar listesinde hem de ABD'nin uyuşturucu kaçakçısı listesinde bulunuyor.MİKAİL ÖZDEMİR

DIŞ TEMAS KOORDİNATÖRÜ

 PKK terör örgütüne 1990'da katılan Mikail Özdemir, ilk olarak terör örgütünün kırsaldaki birimlerinde faaliyet gösterdi, ardından Kandil'e geçerek PKK'nın sözde istihbarat birimlerinin kurucu kadroları arasında yer buldu.

 Murat Karayılan'a bağlı olarak mali işlerden sorumlu olan Özdemir, Cemil Bayık'ın en güvendiği isimler arasındaydı.

 PKK'nın dış temaslarını koordine ediyordu.EMRULLAH DURSUN

PKK'NIN GASPÇI TERÖRİSTİ

 PKK'ya 1990'lı yıllarda katılan Emrullah Dursun'un, terör amaçlı gasp ve soygundan, güvenlik güçleriyle çatışmaya girmeye kadar birçok suç kaydı bulunuyor.

 Bir dönem örgütün sözde Yürütme Konseyi'nde yer alan terörist Dursun, son yıllarda sözde Dış İlişkiler Komitesi'nde faaliyet gösterdi.ALİ AKTAŞ

YURTDIŞI KASASI, KANDİL SORUMLUSU

 PKK terör örgütüne 1978'de katılan Ali Aktaş, 2009'dan bu yana üst düzey üyeler arasındaydı.

 "Sinan Sor" kod adıyla uzun süre Rusya ve Ermenistan'da faaliyet gösteren Aktaş, Avrupa ve Rusya alanından Kandil'e para aktarım faaliyetlerini yürüttü.

 Irak'a 2011'de döndükten sonra PKK'nın sözde gümrük sorumlusu olan Aktaş, 2014'te Mahmur Sorumlusu oldu.

 Aynı yıl PKK'nın sözde Dış İlişkiler Biriminde görev alan Aktaş, 2017'de Kandil bölge sorumlusu oldu.FETÖ'DEN TEMİZLENDİKTEN SONRA DAHA GÜÇLÜYÜZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, istihbarat birimleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütü PKK'nın tepe kadrosuna yaptığı ortak operasyona ilişkin, "'Silahlı kuvvetler 15 Temmuz'dan sonra zaafa uğradı, güvenlik boşluğu oluştu' söylemi bir kez daha çöktü. Güvenlik birimlerimiz FETÖ'den temizlendikten sonra artık daha güçlü, daha kararlı, daha başarılı" yorumunu yaptı. ANKARAİşte Kuzey Irak'ta öldürülen teröristlerin kirli geçmişleri!

Bu haber toplam 541 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com