Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KADINLARIN DİLİPAK İÇİN SUÇ DUYURUSU
PKK KERKÜK'E YERLEŞİYOR
FRANSIZ AJAN MİSRATA'YA GİTTİ
FOTOĞRAFÇISI DA CASUS ÇIKTI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Rizeli Nuriye Kaputoğlu'ndan Gürcü Çeteye Darbe

Rizeli Nuriye Kaputoğlu'ndan Gürcü Çeteye Darbe
2019-03-08 08:27:43


 


Rizeli Nuriye Kaputoğlu'ndan Gürcü Çeteye DarbeTuzağa düşen eşini cezaevinden kurtaran ev hanımının mücadelesi çeteyi çökertti. 70 Türk özgürlüğüne kavuştu.Gürcistan’da 2010’da aracında eroin bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Hamza Kaputoğlu’nun eşi Nuriye Kaputoğlu, kocasının suçsuz olduğunu kanıtlamak için çalmadık kapı bırakmadı. Eşi gibi tuzak kurulan çok sayıda Türk’ün yakınlarıyla bir araya gelen Rizeli ev hanımı Kaputoğlu, ‘Mağdur Aileler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu. Sarp Sınır Kapısı’nda eylemler yapan Kaputoğlu’nun mücadelesi sonucu Dışişleri Bakanlığı girişimde bulundu. Gürcistan dosyayı yeniden incelemeye aldı. Kanında uyuşturucu çıkmayan Hamza Kaputoğlu, 7 ay sonra tahliye oldu. Nuriye Kaputoğlu’nun çabalarıyla Gürcistan, tutuklu Türklerin durumunu araştırmak üzere özel ekip kurdu.

DEVLETE SIZMIŞLARMali polis içindeki çete yapılanması ortaya çıktı. Aralarında polis ve gümrük görevlilerinin de yer aldığı çok sayıda kişi tutuklandı. Çetenin, turistlere uyuşturucu tuzağı kurduğu ve para talep ettiği belirlendi. İlk etapta 34 kişi cumhurbaşkanı affı ile serbest kaldı. Diğer suçlarla tuzak kurulan toplamda 70’e yakın Türk tahliye edildi.

Nuriye Kaputoğlu, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesini duyurmayı başarmıştı.Gürcistan'dan teşekkür belgesiGürcistan’ın Trabzon Başkonsolosluğu, ‘Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla Nuriye Kaputoğlu’na teşekkür belgesi verdi. Kaputoğlu, “Şahsi meselemizi bir devlet meselesi haline getirdik. Niyetimiz bataklığı temizlemekti” dedi. Başkonsolos Mikatsadze de “Nuriye Hanım'ın gayretiyle insanların mağduriyeti ortadan kalktı” diye konuştu. 

 


Bu haber toplam 677 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com