Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
MUHARREM TÖRENİNDE KENDİ KAFASINI KESTİ
ABD'NİN FAVORİ DİKTATÖRÜ SİSİ
ABD'DE UYGUR TÜRKLERİ TASARISI
ÇİN'İN EĞİTİM KAMPLARI ETNİK BİR ZULÜMDÜR
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUHALİF KÜRTLER URFA'DA TOPLANDI

MUHALİF KÜRTLER URFA'DA TOPLANDI
2018-12-20 08:33:31


Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası Urfa'da ToplandıFırat Doğusunda yaşanan gelişmeleri tartışmak ve değerlendirmek maksadıyla Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’nın organizasyonuyla bugün Şanlıurfa'da bir Çalıştay düzenlendi.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Fırat Harekâtı, Zeytin Dalı Harekâtı ardından bu sefer Fırat’ın Doğusuna operasyonun yapılacağı ve sınırlarımızı orada bulunan terör örgütü mensuplarından temizleyeceklerini açıklamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından Şanlıurfa’nın Akçakale ve Ceylanpınar sınır ilçelerine askeri hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Bölge halkının da oldukça destek verdiği operasyona Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilerde tam destek ile operasyonun yapılmasını istiyorlar. Yapılacak operasyonlarla temizlenecek bölgelerde daha önceden yaşayan mülteciler için bir geri dönüş umudu olacak.


Son olarak 2016 yılında kurulan "Bağımsız Kürt Rabıtası" olarak da adlandırılan Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği, üyeleri, temsilcileri ve kanaat önderleri Harran Otel’de yapılan Çalıştay’da bir araya geldiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ansızın girebiliriz sözleri sonrası toplanan "Bağımsız Kürt Rabıtası” operasyona destek verdiklerini ve operasyonlar sonucunda terör örgütünden temizlenen topraklara yani oluşan boşluğa kimlerin getirilmesi ve izlenilecek yol konusunda fikir alışverişinde bulundular.


"Bağımsız Kürt Rabıtası" daha öncede Türkiye’nin Suriye sınırına yaptığı operasyonları desteklemiş ve Esad’ın PYD’yi kullandıklarını ifade etmişlerdi.


Yapılan çalıştay ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği sözcüsü Abdülaziz Temo,"Bugün Bağımsız Suriye Kürtleri Derneği, olarak burada yaklaşık 40 kişi ile toplandık. Toplanmamızın amacı ise Suriye’deki Kürtlerin durumu ne olacak, geleceği ne olacak bunu konuşmak için bir araya geldik. Bugün ki toplantıda karar aldık, YPG’yi terör örgütü olarak kabul ettik. Onlar Kürt ulusuna hizmet etmiyorlar, oradaki insanlara zulmediyorlar. Kürtlerin temsilcileri olamazlar ve PKK/ YPG orada Kürtlerin muhacir olmasına neden oldu çocukları küçük yaşta askere alıyorlar, kim eğer orada YPG’yi ve PKK’yi oradan çıkarırsa bu yönde bir müdahalesi olursa biz bu tür müdahaleleri destekliyoruz ve bu tür desteklerden mutluluk duyuyoruz. Biz yine Suriye Kürtleri olarak Suriye’nin bir parçasıyız. Bizim asıl düşmanımız Suriye rejimidir, YPG diyor ki asıl düşmanımız Türkiye’dir hayır bu böyle değildir Kürtlere zülüm eden rejimdir. Suriye bizim vatanımız ve Suriye’nin parçalanmasını istemiyoruz, bunun dışında YPG ile ittifak kuran herkesin karşısındayız aksine YPG’nin karşısında olan herkesin yanındayız. Suriye’de biz savaş istemiyoruz, barış istiyoruz kim YPG’yi ve PKK’yi oradan çıkarıyorsa çıkarsınlar nereye gitmek istiyorlarsa gitsinler.


Suriye’deki bütün milletler olarak orada demokratik bir yapı oluşturmak istiyoruz. Komşularımızla iyi ilişkiler kurmak istiyoruz çünkü orada birçok komşularımız var. Eğer Suriye’de demokratik bir yapı oluşturabilirsek komşularımızla aramız iyi olur. Suriye Kürtleri olarak elimize silah alıp başka ülkeler için savaşmak istemiyoruz biz başka ülkelerine menfalarını yerine getirmek istemiyoruz. Suriye’deki bütün milletler olarak bir araya gelerek demokratik bir yapı oluşturup komşularımızla savaş halinde değil barış halinde yaşamak istiyoruz. Suriye’de YPG ve PKK bizi temsil etmiyor, onlar Kandil’den geldiler onların yöneticilerini de tanıyorum onlar Kandil’den gelip bizi temsil edemezler. Onlar Suriye’de çocukların eline silah verip savaştırıyorlar.Haftaya bir kez daha toplanacağız, inşallah daha güzel sonuçlar almayı düşünüyoruz"dedi.

Bu haber toplam 1117 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com