Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CHP İÇİNDE CIA VE FETÖ UZANTISI
KASIM SÜLEYMANİ İNFAZ EDİLDİ
EBUZER GIFARİ'NİN TÜRBESİ BOŞ ÇIKTI
LİBYA ANLAŞMASI DÜŞMANLARI FELÇ ETTİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ABD'NİN PKK İLE KURDUĞU YAKALAMA OYUNU

ABD'NİN PKK İLE KURDUĞU YAKALAMA OYUNU
2018-11-06 20:42:22


ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün, üç pkk'lı teröristin yakalanması için toplam 12 milyon Dolarlık ödül konulduğunu açıkladı. Bu üç mahluk (özllikle C.Bayık) İran yanlısı diye ün yapmıştır. ABD örgütün İran yanlısı kanadını tasfiye ederek Türkiye'nin gönlünü almak istemiş olabilir. PKK'yı sadece kendisine bağlı bir duruma getirmek istemiş olabilir. PKK'nın bir bölümünü tasfiye ederek onu Suriye ayağı olan PYD ve işgal bölgesine Türkiye'nin razı olması için bir pazarlık unsuru olarak kullanma pilanı olabilir. Unutulmalı ki aynı ABD kırk yıldan beri Türkiye ile birlikte PKK'ya karşı ortak mücadele veriyor görüntüsü ile PKK'yı bugünlere taşımıştır. Bundan dolayı ABD'nin bu kararını fazla ciddiye almak gerçekçi olmayacaktır.Amerikan Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, ABD Dışişleri Bakanlığı 3 üst düzey PKK'lı için 'adalet için ödül' programı kapsamında, kendilerinin yer bilgilerini paylaşanlara ödül verileceğini açıkladı.  Açıklamada, terörist başı Murat Karayılan'ın başına 5 milyon dolar, Cemil Bayık için 4 milyon dolar, Duran Kalkan için ise 3 milyon dolar ödül verileceği duyuruldu. 
CNN Türk'ten Sena Alkan'ın aktardığı bilgiler şöyle:ABD Dışişleri Bakanlığı müsteşar yardımcısı Ankara'daydı. 2 gün boyunca temaslarda bulunmuştu.Temasların sonucunda oldukça önemli bilgiler paylaştı. ABD Dışişleri Bakanlığı 3 üst düzey PKK'lı içi 'adalet için ödül' programı kapsamında, kendilerinin yer bilgilerini paylaşanlara ödül verileceğini açıkladı. İlk olarak Murat Karayılan için 5 milyon dolar, Cemil Bayık için 4 milyon dolar, Duran Kalkan için 3 milyon dolar dolara kadar ödül verilecek. 
Son dakika... ABD,  3 PKKlı teröristin başına 12 milyon dolar ödül koydu

 
 


 


ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NİN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:"Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak göreve başlamamın ardından Ankara’ya ilk ziyaretimi gerçekleştirmekten büyük mutluluk duydum. İki gün süren ziyaretim kapsamında Türk hükümetinden üst düzey yetkililer, iş dünyasından temsilciler ve milletvekilleri ile bir araya gelerek ülkelerimizi ilgilendiren ve ortak menfaatlerimize ilişkin konularda görüş alışverişinde bulunma fırsatını yakaladım.Amerika Birleşik Devletleri, NATO müttefikimiz Türkiye ile terörle mücadele alanında yürüttüğü işbirliğine değer vermektedir. Ziyaretim kapsamında, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın “Rewards for Justice (Adalet için Ödül)” programının PKK terör örgütüne mensup üç üst düzey ismi hedef aldığını duyurmaktan mutluluk duymaktayım. ABD Dışişleri Bakanlığı, söz konusu PKK’lıların kimlik ya da yer tespitini mümkün kılacak bilgiler karşılığında para ödülü verilmesini onaylamıştır. Buna göre, Murat Karayılan için (5 milyon Amerikan dolarına kadar), Cemil Bayık için (4 milyon Amerikan dolarına kadar) ve Duran Kalkan için (3 milyon Amerikan dolarına kadar) ödül verilecektir. 

Son dakika... ABD,  3 PKKlı teröristin başına 12 milyon dolar ödül koydu

 
 ABD Dışişleri Bakanlığı, PKK’yı 1997 yılında Göçmenlik ve Uyruk Kanunu’nun 219. bölümü uyarınca yabancı terör örgütü olarak kabul etmiştir. ABD hükümeti, 2001 yılında PKK’yı 13224 sayılı Başkanlık Kararnamesi uyarınca Küresel Terör Unsurları listesine almıştır.Bu teröristlere ilişkin daha fazla bilgiye Rewards for Justice web sitesinden ulaşılabilir: www.rewardsforjustice.net. Bilgiye sahip herkesi ilgili web sitesi, e-mail adresi (RFJ@state.gov), telefon numarası (+1-800-877-3927) ya da posta adresi (Rewards for Justice, Washington, D.C., 20520-0303, USA) aracılığıyla Rewards for Justice bürosuyla irtibata geçmeye çağırıyoruz. Tüm bilgiler gizli tutulacaktır."


Bu haber toplam 728 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com