Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
MUHARREM TÖRENİNDE KENDİ KAFASINI KESTİ
ABD'NİN FAVORİ DİKTATÖRÜ SİSİ
ABD'DE UYGUR TÜRKLERİ TASARISI
ÇİN'İN EĞİTİM KAMPLARI ETNİK BİR ZULÜMDÜR
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GÜLEN KİMLERE HANGİ RÜTBEYİ VERMİŞ

GÜLEN KİMLERE HANGİ RÜTBEYİ VERMİŞ
2018-08-04 09:33:27


 15 Temmuz‘dan sonra firar eden FETÖ imamı Adil Öksüz’ü arayan özel ekibin başındayken tutuklanan eski Sakarya Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz’ün FETÖ’cü olduğuna dair 2014’te verilen bir ifade ortaya çıktı. FETÖ dosyalarına giren bu ifadede Özoğluöz’ün, Fetullah Gülen’in Altunizade’deki merkezine getirilen isimlerden biri olduğu belirtiliyor. 
ESKİ komiser Tamer Topsakal, 25 Kasım 2014’te Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi. Eski bir FETÖ mensubu olduğunu söyleyen Topsakal, örgütün talimatlarını yerine getirmediği için kumpasla 2004’te Emniyet’ten ihraç edildiğini ve bildiklerini anlatmak istediğini belirtti. Topsakal, 98 sayfalık ifadesinde ABD’de firari olan Emre Uslu’nun da aralarında olduğu FETÖ’cü polislerin ismini verdi, faaliyetlerini anlattı, imamlarını deşifre etti. Topsakal’ın ismini verdiği FETÖ’cü polislerinden biri de Ercan Özoğluöz’dü. FETÖ’nün emniyet içindeki yapılanmasında beraber bulunduklarını söyleyen Topsakal, ifadesinde Özoğluöz’den beş kez söz etti.Topsakal, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ifadesinde verdiği FETÖ’cü isimlerin çoğunun görevde olduğunu, hatta FETÖ operasyonlarını yöneten birimlerde görev aldığını belirterek 1 Aralık 2017’de ek ifade verdi. Topsakal ifadesinde, “2014’teki ifademde geçen isimlere ilişkin soruşturma yapılmamıştır. İfadem Personel Daire Başkanlığı dahil olmak üzere merkez teşkilatına iletilmiştir. İfademdeki FETÖ üyesi emniyet müdürlerini içeren listenin, 2015’te terfi kurulu toplanmadan önce teslim edildiği ancak tamamına yakınının terfi ettirildiği bilinen bir gerçektir. Bu durum örgütün kripto unsurlarının hâlâ faaliyet gösterdiğinin en açık delilidir” dedi. Topsakal’ın sözlerinin doğruluğu geçen ay ortaya çıktı. Darbe girişiminden sonra Adil Öksüz’ü aramak için oluşturulan ekibin başına getirilen Özoğluöz, FETÖ üyesi olduğu gerekçesi ile tutuklandı.
Eski komiser Topsakal, ifadesinde Özoğluöz’ün, polis koleji hazırlık D sınıfı kaynaklı FETÖ’cüler listesinde olduğunu, cemaat toplantılarına gittikleri devreleri arasında yer aldığını aktardı. Topsakal ayrıca, 1997’de polis kolejinden mezun olmalarının ardından örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in İstanbul’da kaldığı Altunizade’deki merkeze giderek okunmuş rütbeleri elinden alan isimlerden birinin de Özoğluöz olduğunu söyledi. Özoğluöz’ün Ankara Emniyet Müdürlüğü Personel Şube’de görevlendirildiğini, çok fazla İngilizce bilmemesine rağmen sınavı kazanarak ABD’ye yüksek lisansa gittiğini anlatan Topsakal’ın ifadesi, FETÖ soruşturması yapan tüm birimlere gönderildi. Hatta, Ankara’da hazırlanan çatı iddianamesinde bile yer aldı.


Bu haber toplam 544 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com