Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
TALİBAN AFGANİSTAN'DA ABD'YE PES ETTİRDİ
İZMİR'İN DAĞLARINDA ÇİÇEKLER AÇTI SU KALMADI
İSRAİL'İN PKK'YA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
AŞIRI DEMİRELCİ KUTLULAR VEFAT ETTİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İRAN ABD'Yİ SURİYE'DEN TOKATLA ÇIKARACAK

İRAN ABD'Yİ SURİYE'DEN TOKATLA ÇIKARACAK
2018-02-03 10:04:01


İran ABD ile birlikte Irak'ın fiili işgalcisidir. ABD'nin Irak'taki işgaline hiç bir zaman itiraz etmemiştir. Aynı İran Suriye'de ise Rusya ile birlikte işgalcidir. Suriye'de işgal ortaklığını sadece Rusya ile sürdürme hevesindedir. Rusya ile birlikte Suriye'de olmanın verdiği cesaretle ABD'ye meydan okuma tokatma atma gibi acem palavrası örneklerini göstermektedir. Şimdi hiç olmazsa bir kere de olsa İran'ın bu çıkışını görmeği herkes heyecanla beklemektedir. Kırk yıldan beri her gün ABD'yi yerle bir eden İran'ın Suriye'de de sabah akşam ABD'yi nasıl yok edeceğinin örneklerini görmeye duymaya devam ediyoruz.



İRAN dini lideri Ali Hamaney’in Dış Politika Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD’nin Suriye’de Fırat Nehri’nin doğusundan çıkması gerektiğini söyledi.



İran'ın en büyük ikinci kenti Meşhet'te, Filistin İntifadasını Destek adlı konferansta konuşan dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, "ABD'nin Suriye'yi bölmeye çalıştığını ancak bunu başaramayacağını" ifade etti.



Velayeti, "ABD, Irak'ı bölemediği gibi, Suriye'yi de bölemeyecek. Fırat'ın doğusuna yerleşen ABD, er geç buradan çıkmalı, ya kendi çıkar veya ensesine aldığı tokatla buradan çıkarırız" dedi.



ABD, DAEŞ'İ AFGANİSTAN'A YERLEŞTİRİYOR



ABD'nin terör örgütü DAEŞ'i Afganistan topraklarına yerleştirmeye çalıştığını ileri süren Velayeti, "DAEŞ'in Afganistan'a yerleşmesine göz yumarsak, 900 kilometrelik sınır hattımız tehlikeye girmiş olur, buna izin vermeyiz" dedi.



Suudi Arabistan'ın Yemen'deki varlığına da değinen İranlı yetkili, "Arabistan daha fazla Yemen'de kalmaya devam ederse, orası onlar için bir Vietnam'a dönüşür" diye konuştu.


Bu haber toplam 1076 defa okundu
YORUMLAR
mehmet selim polat: 
"IRAK SAVAŞI"
Irak savaşında , Irakı Türkiye ABD ile birlikte vurdu.
10.02.2018 / 09:12


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com