Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KADINLARIN DİLİPAK İÇİN SUÇ DUYURUSU
PKK KERKÜK'E YERLEŞİYOR
FRANSIZ AJAN MİSRATA'YA GİTTİ
FOTOĞRAFÇISI DA CASUS ÇIKTI
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YENİ AKM KİMLERE NASIL HİZMET VERECEK

YENİ AKM KİMLERE NASIL HİZMET VERECEK
2017-11-07 06:52:21


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni AKM projesine vatandaşlarda da destek verdi.Mevcut AKM binasının yıkılıp yerine daha modern bir binanın yapılacak olmasını olumlu bulduklarını ifade eden vatandaşlar, daha işlevsel ve çağdaş yeni bir binanın Taksim'e daha çok yakışacağını ifade etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan "Yeni AKM Projesi"ni tanıttı"Mevcut AKM binası da tarihi bir yapı değil"İbrahim Arpacı, mevcut AKM binasını çocukluğundan beri bildiğini, yapının tarihi bir özelliği olmadığını ve miadını doldurduğunu vurguladı.

Arpacı, "Tarihi binaların korunmasını, tarihi olmayan binaların ise yıkılıp yerine çok daha iyi çok daha modern binaların yapılmasını istiyorum. Mevcut AKM binası da tarihi bir yapı değil. Taksim'de her şey yenileniyor. Bu da yenilenmeli." dedi."Bu değişiklikten sonra her şey daha olumlu olacak"Mahsun Doğan, mevcut AKM binasının yıkılıp yerine yenisinin yapılmasının çok iyi olacağı düşüncesinde olduğunu kaydetti. Doğan, yıllardır kullanılmayan AKM binasının Taksim, İstanbul ve Türkiye'nin imajı için kötü bir örneklik teşkil ettiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız, böyle bir şey istiyorsa doğrudur, iyidir. Bu değişiklikten sonra her şey daha iyi daha olumlu olacak."

"Düzenleme ile trafik akışı da güzel olacak"Taksim'de yapılması planlanan değişikliğin heyecan verici olduğunu anlatan Hacer Koçak, ise şunları kaydetti:"Zaten eski bir bina, dökülüyor. Yerine daha güzeli yapılacak. Düzenleme ile trafik akışı da güzel olacak. İçerideki etkinlikleri meydana bakan dev ekrandan meydanda gezen insanların da seyredecek olması da gayet güzel. Ben bu değişikliği çok olumlu buluyorum ve hakikatten istiyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yaşar Yılmaz da yeni yapılacak AKM binasının devlet politikası çerçevesinde gerçekleşmesini çok olumlu bulduğunu ve bunun işin ehli kişilerce hayata geçirilmesinin gelecek adına ümit vadettiğini söyledi.

Ahmet Beşir, eski binanın yıkılıp yerine yenisinin yapılacak olmasına çok sevindiğini belirtti. Beşir, yapılacak yeni bina ile birlikte meydana çıkan tüm trafiğin yerin altına alınmasının kendisini son derece mutlu ettiğini vurguladı.


Bu haber toplam 741 defa okundu


YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com