Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HDP ÖCALAN'A GİDEMEYECEK

HDP ÖCALAN'A GİDEMEYECEK
2015-08-08 10:11:06


HDP ihanet etti adaya gidemez Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'nin İmralı'ya gitmesinin söz konusu olmayacağını söyledi.Akdoğan, “HDP heyeti bu sürece ihanet etti. Bundan sonra İmralı ile görüşemez” dedi. Akdoğan, şu aşamada olmazsa olmaz şartın, terör örgütünün tam eylemsizlik kararı alması ve Türkiye'yi terk etmesi olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP, terör örgütü PKK, çözüm süreci ve operasyonlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. HDP'nin sürece ihanet ettiğini belirten Akdoğan, özetle şunları söyledi:Çözüm sürecinde, sürece ihanet durumu yaşadık. HDP'nin seçimden önce barajı geçmek için yaptığı taktik amaçlı hamleler süreci bu noktaya getirdi. Kendisi belki barajı geçti ama o süreçte çözüm sürecinin düşmanları ile paralel yapı, statükolar başta olmak üzere, girdiği ilişki ve ittifak sürece zarar verdi. Sürecin aktörlerine karşı savaş açması, burada büyük bir güven sarsılması yaşanmasına sebep oldu.PKK DA İSTİSMAR ETTİOnun ötesinde, örgüt de süreci istismar etti, bir güvenlik açığı meydana geldi. Bu güvenlik açığını gidermeye dönük adımlardan vazgeçemeyiz. Çünkü süreci zehirliyor ve sürdürülemez hale getiriyor. Örgütün baskı ve şiddet eylemleri süreci zehirledi. Bu tolere edilemez bir noktadaTÜRKİYE'Yİ TERK EDECEKLERÖrgüt muhtemel bir seçime dönük taktik birtakım hamlelerde bulunabilir. Taktik açıklamalar, eylemsizlik kararları vesaire... Bunları kabul etmeyiz. Sonuç odaklı, kalıcı bir takım adımların atılması lazım. Tam anlamıyla bir eylemsizlik ve Türkiye'yi terk etmeleri, şu anda olmazsa olmazdır. Sözün bir kıymeti harbiyesi yok. Doğrudan sonuç odaklı, kalıcı adımların atılması lazım. Bu noktada Türkiye'yi terk etmeleri, tam anlamıyla eylemsizlik önem taşıyor.PARADİGMA DEĞİŞİMİ YOKBu mücadelede '90'lı yıllara dönüldü, dönülmedi' böyle bir şey yok. 90'lı yıllarda farklı bir paradigma vardı. Şu anda paradigma değişimi yok. O gün hukuk dışına çıkan bir mücadele yöntemi vardı. Bugün devlet, hukuk içinde bir mücadele ortaya koyuyor. Yani 90'lı yıllara devletin döndüğü falan yok ama örgüt 90'lı yıllarda takılıp kaldı. Baskıcı, zalim, 90'lı yılların uygulamalarını devam ettirmeye çalışan bir örgüt var.Bu mücadele eş zamanlı olarak iki örgütle de aynı anda yürütülmek durumundadır. İki örgüt derken hem paralel yapıyı hem PKK'yı kastediyorum. Bu iki örgütle eşzamanlı mücadele büyük önem taşıyor. Ben buna ihanet ittifakı diyorum. Bunların ikisi de Türkiye'ye karşı böyle bir işbirliği içerisindeler. Bu işbirliği, çözüm sürecinin de hayrına olan bir tablo ortaya koymuyor. Bu yüzden eş zamanlı mücadeleyi ben önemsiyorum.TERÖRİST ALGISI PEKİŞTİPKK'nın son dönemde uluslararası zeminde üretmeye çalıştığı farklı imaj, meşrulaştırma çabası, bu proje tamamen çöktü şu anda. PKK'nın terörist algısı pekişti.

HDP'nin yol ayrımına geldiğini düşünüyorum. HDP terör örgütünü, terör olaylarını kınamanın ötesinde, örgütle ilişkilerini yeniden belirlemek durumunda. Bir elinde silah bir elinde siyaset olmuyor. Bölgede, örgüt destekli siyaset yapıyor. Başka partiye, sivil topluma izin vermeyen bir anlayış.ADA YOLU ONLARA KAPANDIİmralı ile ilgili birimlerimiz görüşür ancak HDP heyeti görüşemez. HDP heyeti bu sürece ihanet etti ve Öcalan adına sürekli yalan söyledi. Öcalan'ı da istismar ettiler. İmralı ile görüşmenin kiminle nasıl olacağını ayrı bir konu olarak değerlendirmemiz lazım.Özel döneminde taşlar yerine oturduAsker sivil ilişkilerinin her geçen gün daha da normalleştiğini vurgulayan Akdoğan, “Bu normalleşmeye Orgeneral Necdet Özel döneminin de katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Taşların yerine oturduğu bir dönem oldu. Çok sorumlu, sağduyulu bir yönetim ortaya koydu. Birtakım meseleler ortaya çıkabilir ama bunlarda uyum ve iyi niyet zemininde ele alındı. Hulusi Paşa'nın da çok başarılı olacağını düşünüyorum” dedi.


Bu haber toplam 2971 defa okundu
YORUMLAR
Bilal Toklu: 
"Gittiklerini nereden bileceksiniz"
Halkın içindeki adam gelip yüzüne poşu bağlayıp terörist olarak senın emniyet müdürlüğüne roket atıyorsa.ve o poşuyu çıkarınca masum sivil vatandaş oluyorsa.sen bunu tespit edip operasyonda öldürüyorsan ve bunun adı baskı zulüm ve infaz oluyorsa.bana açıklayın biz çıktık diyen pkk ya mı inanacağız.kim çıkmış olacak yani biz çıktık denilince.sayın devlet yetkilileri bizi salak sanıyorsanız yanılıyorsunuz.uyuyor sanıyorsanız yine yanılıyorsunuz. sadece sükünetle izliyoruz gözlerimiz üzerinizde.şehit edilen her askerimizin her polisimizin sizler boşuna şehit olmadınız diyeceğimiz bir gün olacaktır.o dökülen kanların hesabı yapandan da yaptıran da, göz yumandan da bir gün sorulacaktır.
09.08.2015 / 23:58

YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com