Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TAHRAN'DA YAŞASIN AZERBAYCAN PANKARTINA SALDIRI

TAHRAN'DA YAŞASIN AZERBAYCAN PANKARTINA SALDIRI
2015-03-21 08:41:03


TAHRAN'DA YAŞASIN AZERBAYCAN PANKARTINA SALDIRI 18 Mart İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleşen İran Voleybol Ligi final maçında olaylar çıktı.İran'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı İran'ın kuzey bölgesindeki takımlardan biri olan Urmiye Belediye takımı ile Peykan Tahran takımı arasında yapılan maçta Urmiye taraftarları “yaşasın Azerbaycan” pankartı açıp “yaşasın Azerbaycan” tezahüratları atınca ortalık karıştı.
Türkyurduhaber sitesinin haberine göre, çıkan olaylarda İran Polisi Türk taraftarlara sert müdahalede bulunurken birçok kişi yaralandı ve onlarca kişi gözaltına alındı.
Yaralılar arasında bulunan 10 yaşındaki bir çocuğun durumunun da ağır olduğu ve yoğun bakıma alındığı bildirildi.
Tahran Polisinin sert müdahalesi sosyal medyada yankı bulunca İran Meclisi'ndeki Türk kökenli milletvekillerinden olan Nadir Gazipur olayı kınadığını ve bu konunun peşini bırakmayacağını söyledi.
Polisin müdahalesi İran medyasında da geniş yer buldu. Türk kökenli taraftarların maçtan önce de “Ne Mutlu Türk’ün Diyene” pankartları açtığı görüldü.


İşte o görüntüler:
Bu haber toplam 3018 defa okundu
YORUMLAR
demokrat: 
"NE BEKLERSİNİZ Kİ"
Burs da biri yaşasın kürdistan dese farklı sonuçmu olur acaba AzERİLER ÖZGÜRLÜK DEYİP KÜRTLERE BÇLÜCÜ DİYEN KARDEŞLERİM FAŞİZMİN KUCAĞIN A NE GÜZEL OTURDUĞUNUZU GÖRMÜYORMUSNUZ
21.03.2015 / 22:43

YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com