Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
CEZAYİR'E KARŞI FRANSIZ KÜSTAHLIĞI
DÜNYA UYGUR TÜRKLERİNİN FERYADINI DUYMALI
ERDOĞAN İLE PUTİN'İN SOÇİ ZİRVESİ
AŞIYA KARŞI OLANLARIN MİTİNGİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NAZLI ILICAK'IN UTANMASI

NAZLI ILICAK'IN UTANMASI
2013-11-16 09:08:43


NAZLI ILICAK'A BİR HALLER OLDUKatıldığı bir televizyon programında “AK Parti'ye oy da verdim ama şimdi ben utanıyorum” diye açıklama yapan gazeteci Nazlı Ilıcak'a AK Partili Mehmet Metiner'den cevap geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kız ve erkeklerin aynı evde kalmasıyla ilgili olarak, "birçok şikayetlerin olduğu; aynı daireyi kız-erkek paylaşımı noktasında ciddi şikayetler var. Bu konuyu sizlerin takdirine bırakıyorum ve muhafazakar demokrat bir iktidar olarak da ne gibi düzenleme yapılabilir, bunun psikolojik; sosyolojik neticeleri nedir ne değildir bu çalışmaları yapıp bu şikayetleri değerlendireceğiz" demiş, Başbakan'ın bu sözlerine gazeteci Nazlı Ilıcak tepki göstermişti.Nazlı Ilıcak'ın kullandığı sert sözlere aynı sertlikte bir yanıt AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'den geldi.ILICAK HAKSIZLIK MI EDİYOR?AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, haber7'ye yaptığı açıklamada Ilıcak'ın Başbakan'ın ne demek istediğini anlamadan konuya daldığını ve haksız eleştiride bulunduğunu belirtirken, Ilıcak'a da bazı hatırlatmalarda bulundu. Ilıcak'ın bazı kesimlerden ‘aferin' almak için yola çıktığına dikkat çeken Metiner, Ilıcak'a Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için böyle davranıyor, suçlamasında bulundu. İşte Metiner'in konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama:"ASIL UTANILACAK DURUM ILICAK'IN KENDİ DURUMUDUR""Başbakan Erdoğan'ın ne söylemek istediğini anlamadan, o sözleri bağlamında kopartarak sırf bazı çevrelerden alkışlanmak ve ‘aferin' almak için Sayın Nazlı Ilıcak'ın atraksiyon içerisine girmesi, asıl utanılacak bir durumdur. Ilıcak bunu sıkça yapmaya başladı ve bu bizim dikkatimizde kaçmıyor. Ilıcak, AK Parti veya Başbakan'ı eleştirmek için başka kelimeler bulabilirdi. ‘Utanmak' kelimesi ancak kendisinin utanılacak pozisyonlara sokan insanların sıkça kullandığı bir kelimedir.""BAŞBAKAN ÜZERİNDEN İTİBAR KAZANDI""Ilıcak, Başbakan Erdoğan'dan umduğunu bulamadığı için psikolojik rahatsızlık ve kişisel kırgınlıklar içerisinde olabilir. Bu gayet anlaşılabilir insani bir durumdur. Ilıcak bu pozisyonunu örtmek için hiç de şık ve etik olmayan reflekslerle karşılık vermesi doğrusu kabul edilebilir bir hal değildir. Ilıcak, Başbakan üzerinden kendine itibar sağlıyordu, bugün yine Başbakan eleştirileri ve suçlamaları üzerinden kendine başka bir itibar alanı açma gayreti içerisine girmiştir. ""EĞER AK PARTİ VE BAŞBAKAN'DAN UTANIYORSAN…""Ancak Ilıcak'a şu kadarını hatırlatmak isterim: Şayet Ilıcak, sahiden Başbakan ve AK Parti'den utanıyorsa, Sayın Başbakan Erdoğan vasıtasıyla ve ona yakınlık üzerinden elde ettiği köşe ile imkanları elinin tersiyle itsin. Ilıcak, Başbakan'ın sözlerini eleştirirken hangi bağlamda ne söylediğini bilmeden değerlendirme yapmasın. Başbakan Erdoğan ya da AK Parti'nin kimsenin özel hayatına müdahale ettiği yok. Vatandaşlarımızdan, konuyla ilgili bir şikayet gelmesi durumunda valilerin harekete geçmesi istenmektedir."
 


Etiketler:
Bu haber toplam 5205 defa okundu
YORUMLAR
Dede Mustafa: 
""
Nazli Ilicak Utanmanin Ne Demek Oldugunu Bilmiyor Bir Hatirlasin Oglu Mehmet Ali Ilicak Diskotek acdiginda ne yapmisti Eline zil takip genc kizlari olnatiyordu Danz ettiriyordu ozaman hic utanmak aklina gelmemisti gelmez cünkü ucunda dolar vardi Simdi AKP ye ayverdigi icin utaniyormus vah vah demekki Dolar Euro musluklari kasilmis galiba
14.11.2013 / 12:00

YAZARLAR

Ger?? Duymayan Kalmas? Kalemiyet.Com